Płytki granitowe płomieniowane – właściwości, zastosowanie, cena

24 grudnia, 2020

Myśląc o aranżacji łazienki w pierwszej kolejności wyobrażamy sobie poszczególne elementy wyposażenia, dekoracje oraz kolorystykę, która związana jest przede wszystkim z doborem płytek. Płytki łazienkowe to temat bardzo szeroki. Chcąc wybrać najlepsze, można się wręcz pogubić w gąszczu ofert.

Wybór ich jest bowiem tak, duży, że najkorzystniej jest wiedzieć wcześniej jakiego typu płytek szukamy. Dzisiaj na tapetę bierzemy płytki granitowe płomieniowane. Jeśli chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na ich temat, poznać właściwości oraz cenę – koniecznie zapoznaj się z naszym wpisem!

granitowy blat kuchenny

Czym tak naprawdę są płytki granitowe płomieniowane?

Ogólnie można stwierdzić, że są to kamienne płytki, które swoje specjalne właściwości uzyskują poprzez proces opalania palnikami. Wysoka temperatura doprowadza materiał do zmian w swojej strukturze. W czasie opalania z granitu odpryskują kawałki minerałów – właśnie w ten sposób powstają płytki granitowe płomieniowane. Zobacz więcej aranżacji na www.lazienkiabc.pl

Dzięki temu, że płytki opalane są w tak wysokiej temperaturze zyskują właściwości, które są niezwykle cenne w przestrzeni publicznej. Powierzchnia ich jest matowa i chropowata. Są to więc płytki, które nie tylko są wyjątkowo odporne na działanie czynników zewnętrznych, ale także i antypoślizgowe. Z tego względu tak chętnie wykorzystywane są w galeriach handlowych, kinach, miejscach użyteczności publicznej, a także i na tarasach. Ze względu na często surowy wygląd, sprawdzają się równie dobrze w nowoczesnych, loftowych łazienkach, salonach i w praktycznie w każdym pomieszczeniu, w którym ważna jest surowa estetyka.

Warto wspomnieć także o tym, że płytki granitowe płomieniowane są odporne na działanie ognia, co nie jest tak oczywiste w przypadku innych materiałów.

Schody, tarasy z płytek granitowych płomieniowanych

Płytki granitowe płomieniowane ze względu na to, że posiadają właściwości antypoślizgowe często wykorzystywane są do wykonania tarasu czy schodów. Nie chodzi tylko o schody do wejścia do domu, ale także i takie, które prowadzą z parteru na piętro domu. Zaletą ich jest nie tylko antypoślizgowość i wyjątkowa trwałość, ale także i estetyka.

Od wielu lat granit uchodzi za materiał wyjątkowy. Kojarzony jest z luksusem, niebanalnymi aranżacjami, a także i różnorodnością kolorystyczną, wzorniczą. Poszczególne modele płytek granitowych różnią się od siebie nie tylko wielkością czy grubością, ale także i kolorystyką. Bez różnicy czy chodzi o dobór płytek do przestrzeni jasnej, ciemnej czy kolorowej – z cała pewnością uda się dobrać do nich pasujące płytki granitowe płomieniowane.

Czyszczenie płytek granitowych

Granit jest materiałem trwałym, odpornym i bezproblemowym podczas czyszczenia. Powierzchnia płytek granitowych płomieniowanych jest chropowata. Wiele więc zależy od tego czy dana płytka została zaimpregnowana – jeśli tak sam proces czyszczenia, pielęgnacji nie jest skomplikowany i czasochłonny. Do czyszczenia tego rodzaju płytek nie jest też potrzebny specjalny środek, można korzystać z ogólnodostępnych na rynku.