Moduły LED (https://led-labs.pl/products-list/produkty/moduly) mają bardzo szeroki zakres zastosowania. Właściwie wybrane i odpowiednio połączone dają możliwość uzyskania odpowiedniego źródła światła, które spełni oczekiwania pod wieloma względami. Bardzo powszechnie stosowane są również w takich produktach jak naświetlacze LED. Są one również nazywane reflektorami, dlatego chcąc je nabyć należy ich poszukiwać pod wieloma nazwami. Wykorzystanie do ich budowy modułów pozwala na stworzenie naświetlaczy o dowolnej wielkości. Jednak nie tylko moduły stanowią o tym, że dają one tak silne światło.
Jak działa naświetlacz LED?
Zbyt duża ilość diod ledowych, zastosowanych do budowy naświetlacza może sprawiać, że będzie on potrzebował sporej ilości energii. Przy tych urządzeniach zaś bardzo często chodzi o to, aby zminimalizować jej zużycie i stworzyć jak najbardziej energooszczędne urządzenia. Dlatego stosuje się inne rozwiązania, aby zapewnić jak najwięcej światła. Wewnątrz lampy zazwyczaj montuje się odpowiednie elementy, których zadaniem jest odbijanie jak największej ilości światła pochodzącego z modułów ledowych. Oczywiście muszą być one zamontowane pod odpowiednim kątem aby uzyskać pożądany efekt. Naświetlacze ledowe mają również kilka sposobów zasilania. Wybór odpowiedniego zależy zazwyczaj od tego, gdzie konkretne modele mają być wykorzystywane. Najczęściej spotykane ich zastosowanie to oświetlenie na budynkach oraz jako reflektory wykorzystywane na przykład na budowie. w przypadku reflektorów, montowanych na budynkach najczęściej wybiera się takie, które zasilane są stałym źródłem energii, czyli zazwyczaj podłączane do domowej instalacji elektrycznej. Na budowach zaś o wiele częściej wykorzystuje się modele, które nie potrzebują stałego źródła energii, bowiem zasilane są bateriami lub nieco silniejszymi od nich akumulatorami wielokrotnego użytku.
Ciekawe funkcje naświetlaczy
Obecnie dostępne na rynku modele naświetlaczy mają bardzo wiele funkcji, ułatwiających korzystanie z nich i z pewnością czyniących z nich znacznie bardziej wszechstronne urządzenia. Dość często mają one regulację natężenia światła, w zależności od aktualnego zapotrzebowania. Ponadto dużym powodzeniem cieszą się również modele, które posiadają wbudowane czujniki ruchu. Jeśli zostaną one wykorzystane, nie ma konieczności instalacji włącznika światła, reflektor bowiem samoczynnie się włącza. Dobrze jednak jest, jeśli taką funkcje można wyłączyć, nie zawsze bowiem jest ona potrzebna. W przypadku reflektorów, które zasilane są akumulatorami i stosowane na przykład na budowie ważne jest również to, aby można było je łatwo regulować. Dzięki temu snop światła możne skierować w odpowiednio wybrane miejsce.