Okres wiosenny jest szczególnie uciążliwy dla drogowców z uwagi na pojawiające się liczne ubytki i uszkodzenia nawierzchni drogowych. Prace tego typu zwykle pociągają za sobą konieczność angażowania znacznych sił i środków, choćby w postaci licznych maszyn i urządzeń. Zastosowanie remontera drogowego eliminuje taką potrzebę, ograniczając park maszynowy niezbędny do usunięcia uszkodzeń do jednej maszyny.
Z artykułu dowiesz się między innymi:
- Do czego służy remonter drogowy?
- Jakie zastosowanie ma remonter drogowy?
- Czym wyróżnia się remonter drogowy typu Patcher?
SPIS TREŚCI
- Czym jest remonter drogowy?
- Remonter drogowy Patcher – opis realizacji
- Remonter drogowy Patcher – zalety
Czym jest remonter drogowy?
Remonter drogowy likwiduje spękania i ubytki nawierzchni drogowych przy wykorzystaniu frakcji grysowych i emulsji asfaltowej. Medium robocze jest dozowane i wprowadzane pod ciśnieniem w miejsce powstałego uszkodzenia.
Typowe zastosowanie remontera drogowego:
- Uzupełnianie lokalnych ubytków;
- Usuwanie wybojów i spękań po zimie;
- Wyrównanie krawędzi jezdni;
- Naprawa uszkodzonej nawierzchni wokół studzienek rewizyjnych, włazów kanalizacyjnych;
- Roboty przygotowawcze przed renowacją nawierzchni bitumicznej w technologii utrwalania powierzchniowego.
Na szczególną uwagę zasługuje remonter typu Patcher dostępny za pośrednictwem strony https://strassmayr.com/pl, który oferuje najszybszą i najtańszą technologię napraw nawierzchni drogowej.
Remonter drogowy Patcher – opis realizacji
Podstawową zaletą maszyny jest fakt, iż spełnia ona zadania realizowane do tej pory przez kilka różnorodnych urządzeń. Najczęściej wykonywane realizacje polegają na ciśnieniowym oczyszczeniu miejsca wymagającego naprawy sprężonym powietrzem, W kolejnym etapie tą samą drogą (dysza) podawana jest mieszanka kruszywa ze zmodyfikowaną emulsją asfaltową.
Wykorzystanie remontera przy wbudowaniu kruszywa i emulsji pod ciśnieniem eliminuje potrzebę zastosowania walca drogowego.
Ruch samochodowy może być przywrócony bezpośrednio po tak wykonanym remoncie nawierzchni. Można zatem przyjąć, iż roboty drogowe przy użyciu remontera Patcher odbywają się bez zakłóceń komunikacyjnych, a w każdym razie, są one ograniczone do niezbędnego minimum.
Remonter drogowy Patcher – zalety
Naprawę nawierzchni drogowej przeprowadza się przy wykorzystaniu jednej maszyny.
Etapy prac wykonywanych przy zastosowaniu remontera:
- Oczyszczanie miejsca uszkodzonego;
- Osuszanie;
- Spryskiwanie emulsją;
- Wypełnienie mieszanką;
- Posypywanie grysem.
Komfort pracy operatora zapewnia możliwość obsługi remontera z kabiny kierowcy. Należy przy tym dodać, że dwuosobowa obsługa jest wymagana jedynie w przypadku zastosowania ramienia roboczego.
Kruszywo i emulsja pozostają rozdzielone aż do momentu ich aplikacji. Dzięki temu pracę można przerwać w dowolnym momencie, co może być uzasadnione np. niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.
Wysoką jakość i trwałość realizowanych inwestycji gwarantuje zastosowanie kruszywa i emulsji, których właściwości technologiczne pozwalają na odwzorowanie pierwotnego stanu nawierzchni. Prace remontowe z wykorzystaniem remontera typu Patcher nie powodują konieczności zamknięcia ruchu drogowego.
Dodajmy, że wydajność remontera, jak i szybkość postępowania prac drogowych przyczyniają się znacząco do ograniczenia ogólnych kosztów inwestycji.
Maszyny Strassmayr cechuje bezawaryjność, możliwość stosowania tanich i łatwo dostępnych materiałów roboczych oraz niskie koszty eksploatacyjne. Ich popularność uzasadnia wysoka jakość i wytrzymałość nawierzchni w miejscach dokonywanych napraw.