
Urządzanie domu czy też mieszkania to skomplikowany proces wymagający zwrócenia uwagi na wiele aspektów, które na pierwszy rzut oka mogą wydawać się mało istotne. Jednym z nich jest aranżacja okna, a dokładnie dobór zasłon, firan oraz systemu ich zasłaniania. Wbrew pozorom elementy te mogą mieć decydujący wpływ na finalny wygląd naszego pomieszczenia. Jakie korzyści niesie za sobą montaż osłony karnisza i z jakich rozwiązań możemy skorzystać?
Ukryty karnisz to patent, który obecnie coraz częściej wykorzystywany jest przez profesjonalnych projektantów wnętrz. Dzięki temu sprytnemu rozwiązaniu mogą oni nie tylko wprowadzić do wnętrza ciekawy element dekoracyjny, ale także ukryć nieestetyczny karnisz i stworzyć spójną aranżację przyokienną. Jest to możliwe przede wszystkim za sprawą minimalistycznego wyglądu zabudowy karnisza, która doskonale komponuje się z niemal każdym stylem wnętrzarskim.
Warto również dodać, że montując osłonę karnisza, sprawiamy, że ukryta za nią szyna karniszowa pozostaje niemal całkowicie niewidoczna. Fakt ten jest szczególnie istotny w przypadku osób, które nie chcą wymieniać starego karnisza, a mimo to zależy im, by nie zaburzał on wyglądu pomieszczenia i nie odwracał uwagi od eleganckich firan i zasłon. Dodatkowym atutem jest również to, że dziś osłonę karnisza możemy wzbogacić o różne ciekawe akcenty, jak np. oświetlenie LED, które wprowadzi do wnętrza ciepły, przytulny klimat.
Osłona karnisza FlexGips – zrób to nawet do 70% razy szybciej!
Sposobów na stworzenie efektownej, a zarazem wytrzymałej zabudowy karnisza jest wiele, począwszy od tradycyjnej osłony karnisza z płyt GK, poprzez dekoracyjne listwy maskujące, aż po stylową sztukaterię. Metodą, która jednak wyróżnia się na tle pozostałych z uwagi na krótszy czas prac wykończeniowych oraz mniejsze zużycie materiałów, jest gotowa osłona karnisza polskiej firmy FlexGips, wykonana z połączonych ze sobą płyt kartonowo-gipsowych. Produkt ten dostępny jest w kilku wariantach – jako klasyczna osłona karnisza, a także ta wzbogacona o wnękę przeznaczoną do zainstalowania taśmy LED.
Taka osłona karnisza jest frezowana pod projekt klienta, a następnie sklejona i przygotowana do bezpośredniego montażu. Co ważne, montaż takiej zabudowy jest szybki i wygodny – nie musimy się tu obawiać żmudnego procesu szpachlowania i wtapiania narożników czy też obrabiania płyt. Wystarczy zapoznać się z instruktażem przygotowanym przez producenta, jednak jak zaznacza FlexGips, montaż ich produktów jest dziecinnie prosty i przypominający nieco układanie puzzli.
Co zatem należy zrobić, by móc skorzystać z gotowej osłony karnisza FlexGips?
- Kupujesz gotowy element na: www.sklep.flexgips.com
- Wsuwasz stalowe kątowniki pomiędzy prefabrykowaną płytę i skręcasz elementy ze sobą.
- Odmierzasz miejsce, w którym chcesz umieścić osłonę i przykręcasz ją za pomocą wkrętów.
- Malujesz gotową zabudowę karnisza na wybrany kolor.
Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej na temat nowoczesnych osłon karnisza FlexGips, sprawdź ofertę producenta dostępną na stronie: https://sklep.flexgips.com/oslony_karnisza.