Projekt wyburzenia
Przede wszystkim trzeba zaznaczyć, że również wyburzenia wymagają tworzenia projektów. Powinny one zawierać informacje o obiekcie oraz kompletny plan wykonania pracy. Trzeba uwzględnić stosowany sprzęt i materiały. Ponadto w projekcie trzeba uwzględnić potencjalne zagrożenia i wskazać rozwiązania, które je niwelują. Oczywiście projekt nie powstaje jedynie na podstawie założeń teoretycznych. Konieczne jest sprawdzenie obiektu i okolicy. To niezbędne, aby określić wspomniane zagrożenia. Rzecz w tym, iż wyburzenie wymaga zastosowania ciężkiego sprzętu, który wykorzystuje dużą siłę. Mogą powstawać silne wstrząsy i wibracje, potencjalnie zagrażające sąsiednim obiektom.
Przygotowanie terenu
Kiedy projekt jest gotowy, można sprowadzić sprzęt na miejsce planowanego wyburzenia. Jednak zanim zostanie uruchomiony, trzeba przygotować teren. Przede wszystkim trzeba go ogrodzić i oznaczyć. Ponadto należy się upewnić, że na terenie placu wyburzania nie znajdują się osoby trzecie. Dopiero po upewnieniu się, że można bezpiecznie przeprowadzić proces, dochodzi do uruchomienia sprzętu.
Sprzątanie gruzu
Wszelkie wyburzenia powodują powstawanie znacznej ilości gruzu. Mowa tutaj o murach, dachach i innych elementach budynku. Oczywiście aby dany teren nadawał się do użytku, trzeba pozbyć się gruzu. Poza tym jest to konieczne ze względu na prawo, które zabrania przechowywania gruzu. Powinien on trafić do wyznaczonego miejsca. Dlaczego to ważne? Ponieważ gruz to materiał, który z powodzeniem można poddać recyklingowi. Tym samym materiały po wyburzeniu mogą zyskać nowe życie. Najczęściej tworzy się z nich kruszywo, wykorzystywane między innymi podczas budowy dróg.